Mentoring
biznesowy

Mentoring to proces, w którym będę Twoją przewodniczką w biznesowym świecie. Podzielę się swoją wiedzę ekspercką i doświadczeniem, abyś jak najszybciej osiągnęła swój cel zawodowy, działając zgodnie ze swoimi możliwościami i wartościami. 

Dlaczego warto?

01

Wsparcie szyte na miarę

Podczas sesji mentoringowych dopasowujemy sposób działania do Twojego celu, możliwości i zasobów. Każdy proces jest indywidualnie projektowany dla klienta, aby efekty były jak najlepsze.

03

Utrzymujesz motywację

W każdym procesie rozwoju firmy nadchodzi moment zwątpienia i trudności. Ja znam sposoby i narzędzia, które pomogą Ci ten stan pokonać.

02

Idziesz sprawdzoną ścieżką

Nie uczysz się na własnych błędach, ale korzystasz z mojego doświadczenia. Dzięki temu nie wchodzisz w ślepe zaułki, a realizacja planu jest szybsza i łatwiejsza.

04

Widzisz efekty

Każda sesja mentoringowa będzie Cię przybliżać do realizacji celu. Dzięki systematycznej prac i zadaniom domowym szybko zauważysz pierwsze efekty.

Mentoring jest dla Ciebie, jeśli:

Moja droga do mentoringu

W 2018 roku, kiedy zaczynałam wspierać przedsiębiorców, uważałam, że za sukcesem stoi ciężka praca. Jako świeża absolwentka Zarządzania Kreatywnego byłam przekonana, że dobra strategia marketingowa jest kluczem do sukcesu i jej opracowanie będzie dla klientów złotym Graalem. 

Okazało się jednak, że to wcale nie jest takie proste… Klienci napotykali na swojej drodze mnóstwo przeszkód, które uniemożliwiały im wdrażanie opracowanych przeze mnie planów. Ostatecznie często tracili motywację do działania, porzucali marzenia o własnym biznesie, a ja strasznie się frustrowałam, że moja praca idzie na marne. 

Zaczęłam się zastanawiać co nie działa w tym procesie. Dlaczego tak świetnie przygotowane materiały nie były wdrażane? 

Odpowiedź przyszła sama, kiedy zamiast samodzielnie tworzyć rozwiązania dla firm, zaprosiłam do tego procesu przedsiębiorców. Dzięki regularnym spotkaniom z klientami poznałam ich wartości, motywacje, ale też ograniczenia i brakujące zasobyZaczęłam tworzyć plany biznesowe skrojone na ich potrzeby. Zrozumiałam, że całkiem inaczej muszę kierować w działaniu singielkę, która może poświęcić cały wolny czas na rozwój biznesu, a inaczej mamę 2 maluchów, która pracuje po nocach. 

 

Szybko okazało się, że klientki poza planem potrzebują też przewodnika – osobę, która będzie je w tej trudnej drodze biznesowej wspierać, motywować kiedy zabraknie sił i stopować, kiedy w głowie pojawia się milion pomysłów.

Czułam się w tej roli jak ryba w wodzie, a klientki bardzo doceniały nasze spotkania. Dlatego postanowiłam rozwijać się w tym kierunku. W tym roku ukończyłam 3 miesięczną Akademię Mentoringu w IMOK i po zdaniu egzaminów otrzymałam certyfikat mentorki. 

Teraz poza doświadczeniem biznesowym, intuicją i kompetencjami społecznymi wyposażona jestem również w szereg narzędzi z pogranicza psychologi i coachingu.

Jestem całkowicie zaczarowana mentorigniem, bo efekty, które obserwuję w życiu  i biznesie moich klientów są niesamowite!

To wszystko sprawia, że realizują one swoje cele biznesowe  zdecydowanie szybciej. A razem z tym przychodzi spełnienie, wolność i życie na własnych warunkach. 

Jeśli też chcesz osiągnąć ten efekt to umów się na pierwsze, darmowe spotkanie. Link do kalendarza z proponowanymi datami znajdziesz tutaj. 

Jak wygląda proces mentoringowy?

Moje wsparcie,
Twoja praca

Podczas procesu mentoringowego to Ty wykonujesz pracę. Mentor Cię prowadzi, dzieli się doświadczeniem i pomaga planować działania, ale za ich wykonanie odpowiedzilany jest mentee.

Spotkania
mentorignowe

Spotkania mentorignowe trwają około 90 minut. Odbywają się stacjonarnie (Plewiska pod Poznaniem) lub online. Częstotliwość spotkań jest zależna od obranego celu, ale zwykle odbywają się co twa tygodnie.

Kontrakt i cel mentoringowy

Mentoring jest procesem, który prowadzi do realizacji celu. Cel jest zawsze uzgadniany z klientem i zapisywany w kontrakcie mentoginowym, który stanowi rodzaj umowy między mentorem, a mentee.

Cennik

Pojedyncza sesja

1 x 90 minut
300 netto + 23% VAT
  • Po sesji otrzymasz podsumowanie w PDF
  • Wystawiam faktury VAT

Pakiet 4 sesji

4 x 90 minut
1000 netto + 23% VAT
  • Do wykorzystania w ciągu 3 miesięcy
  • Po sesji otrzymasz podsumowanie w PDF
  • Wystawiam faktury VAT

Jak rozpozcząć współpracę?

01

Umów się na darmowe spotkanie wstępne

Spotkanie trwa 15 minut i odbywa się online, to okazja, aby się spotkać i porozmawiać o Twoich potrzebach.

02

Poczekaj na fakturę i wykonaj przelew

Po spotkaniu wstępnym prześlę Ci fakturę z danymi do przelewu.

03

Wybierz termin spotkania

Otrzymasz ode mnie link do kalendarza, w którym w prosty i sprawny sposób wybierzesz najlepszy termin dla siebie na pierwszą sesję. Zaczynamy!

Pytania i odpowiedzi

Pracuję w godzinach 9.00 – 15.00, w tych godzinach udostępniam możliwość umawiania się na sesja. Po opłaceniu faktury otrzymasz kalendarz w którym będą widoczne wszystkie dostępne terminy. 

Sesje mentoringowe odbywają się online (link otrzymasz automatycznie po dokonaniu rezerwacji terminu w kalendarzu) lub stacjonarnie w Plewiskach (ul. Grunwaldzka 515c/29)

Kontrakt to rodzaj umowy podpisywanej pomiędzy mentorem, a mentee. Zawiera cel mentoringowy, zasady współpracy, czas trwania mentoringu, sposób płatności. Podpisywany jest podczas pierwszej sesji mentoringowej.  

Mentor to osoba, która posiada zarówno wiedzę ekspercką, jak i umiejętności prowadzenia klienta przez proces rozwojowy. Może dzielić się swoimi rekomendacjami (czego nie robi coach) oraz stosuje narzędzia coachingowe (czego nie robi konsultant). 

Coaching głównie opiera się na zadawaniu pytań, coach nie musi być ekspertem.

Konsultacje to zwykle dzielenie się swoją wiedzą ekspercką, bez realizowana procesu rozwojowego. 

 

Nie, mentor nie jest terapeutą / psychologiem. Mentor nie zajmuje się leczeniem chorób ani zaburzeń psychicznych. Jeśli zauważę, że klient potrzebuje pomocy innego specjalisty to go o tym poinformuje i podejmę decyzję, czy dalsze prowadzenie procesu mentoringowego ma dla klienta sens (często lepiej najpierw uporać się np. z depresją, a dopiero później rozpocząć mentoring). 

Długość procesu mentoringowego jest uzależniona przede wszystkim od obranego przez mentee celu i rodzaju wsparcia, którego oczekuje od mentora. 

Mentoring może obejmować kilka spotkań (zwykle minimum 4), a może również trwać przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. 

Długość procesu mentoringowego ustalana jest wstępnie podczas pierwszego spotkania i zapisywana w kontrakcie mentoringowym.