Poznajmy
się

Cześć! Nazywam się Marta Dembińska. Jestem przedsiębiorczynią, mentorką biznesową i strateżką. Moją misją jest wspieranie kobiecych biznesów w harmonijnym rozwoju. 

Moje wartości

Otwartość i elastyczność

Lata prowadzenia biznesu pokazały mi, że jedyną stałą jest zmiana. Dlatego z wielką otwartością podchodzę do każdego klienta, dopasowując wsparcie do konkretnej sytuacji i możliwości.

Ciakawość i kreatywność

Uwielbiam generować nowe pomysły. Jestem ciekawa ludzi, uwielbiam z nimi rozmawiać i proponować ciekawe rozwiązania problemów.

100% zaangażowania

Stawiam na jakość, a nie ilość. Nie prowadzę imperium, tylko butikową agencję, dzięki czemu znam doskonale każdego klienta, angażuję się w jego biznes i wkładam w to całe swoje serce.

Firma dla wolności?

Wolność. To hasło pada prawie zawsze, kiedy pytam klientki, dlaczego chcą prowadzić własną firmę. U mnie było podobnie. Po urlopie macierzyńskim zrozumiałam, że praca na etacie nie jest dla mnie. 

Jednak teraz już wiem, że bycie solo przedsiębiorcą wcale nie łączy się automatycznie z tym, że możemy robić co chcemy, jak chcemy i kiedy chcemy. 

Wolność w biznesie trzeba sobie wypracować i rzadko kiedy przychodzi ona sama. 

Mnie ten proces prowadził przez góry, łąki i bagna… Po drodze było dużo upadków, zaniedbanie siebie, depresja, wieczne wyrzuty sumienia  i chęć zamknięcia własnej działalności. 

Przeszłam przez to i chętnie pomogę również Tobie. 

 

Droga do mentoringu

W 2018 roku, kiedy zaczynałam wspierać przedsiębiorców, uważałam, że za sukcesem stoi ciężka praca. Jako świeża absolwentka Zarządzania Kreatywnego byłam przekonana, że dobra strategia marketingowa jest kluczem do sukcesu i jej opracowanie będzie dla klientów złotym Graalem. 

Okazało się jednak, że to wcale nie jest takie proste… Klienci napotykali na swojej drodze mnóstwo przeszkód, które uniemożliwiały im wdrażanie opracowanych przeze mnie planów. Ostatecznie często tracili motywację do działania, porzucali marzenia o własnym biznesie, a ja strasznie się frustrowałam, że moja praca idzie na marne. 

Zaczęłam się zastanawiać co nie działa w tym procesie. Dlaczego tak świetnie przygotowane materiały nie były wdrażane? 

Odpowiedź przyszła sama, kiedy zamiast samodzielnie tworzyć rozwiązania dla firm, zaprosiłam do tego procesu przedsiębiorców. Dzięki regularnym spotkaniom z klientami poznałam ich wartości, motywacje, ale też ograniczenia i brakujące zasobyZaczęłam tworzyć plany biznesowe skrojone na ich potrzeby. Zrozumiałam, że całkiem inaczej muszę kierować w działaniu singielkę, która może poświęcić cały wolny czas na rozwój biznesu, a inaczej mamę 2 maluchów, która pracuje po nocach. 

 

Szybko okazało się, że klientki poza planem potrzebują też przewodnika – osobę, która będzie je w tej trudnej drodze biznesowej wspierać, motywować kiedy zabraknie sił i stopować, kiedy w głowie pojawia się milion pomysłów.

Czułam się w tej roli jak ryba w wodzie, a klientki bardzo doceniały nasze spotkania. Dlatego postanowiłam rozwijać się w tym kierunku. Ukończyłam 3 miesięczną Akademię Mentoringu w IMOK i po zdaniu egzaminów otrzymałam certyfikat mentorki. 

Teraz poza doświadczeniem biznesowym, intuicją i kompetencjami społecznymi wyposażona jestem również w szereg narzędzi z pogranicza psychologi i coachingu.

Jestem całkowicie zaczarowana mentorigniem, bo efekty, które obserwuję w życiu  i biznesie moich klientów są niesamowite!

To wszystko sprawia, że realizują one swoje cele biznesowe  zdecydowanie szybciej. A razem z tym przychodzi spełnienie, wolność i życie na własnych warunkach. 

Jeśli też chcesz osiągnąć ten efekt to umów się na pierwsze, darmowe spotkanie. Link do kalendarza z proponowanymi datami znajdziesz tutaj. 

Moje kompetencje

Wykształcenie

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku "Zarządzanie Kreatywne - Design Thinking" (Collegium Da Vinci w Poznaniu). To wyjątkowy kierunek, składający się niemal z samej praktyki!

Ciągły rozwój

Regularnie biorę udział w szkoleniach, kursach i programach rozwojowych, aby poszerzać swoje horyzonty i zyskiwać szersze spojrzenie na biznes.

Praktyka

Kompas Marki powstał w 2019 roku, od tego czasu przez wirtualne drzwi mojej firmy przeszły dziesiątki kobiet, którym pomogłam zbudować biznes. Poznaj ich historie.

Tak łapię balans

Jak sama nazwa „Kompas Marki” może podpowiadać, moją pasją są podróże. Szczególnie uwielbiam góry, to tam wypoczywam, ładuje baterię i wpadam na najlepsze pomysły. Pasją do nich zaraził mnie mój mąż, a teraz  na szlakach towarzyszy nam też nasza 6 letnia córka Ola.

Zdecydowanie bliżej mi do przyrody, niż do miasta. W lesie najczęściej można mnie spotkać biegając albo spacerując z Kokosem – moim ukochanym owczarkiem szetlandzkim. 

Jeśli nie ma mnie w pracy, lesie lub na wakacjach to z dużym prawdopodobieństwem jestem właśnie na macie do jogi. Joga całkowicie odmieniła moje życie, cały czas uczy mnie słuchania własnego ciała i umysłu.

Staram się dbać o swój work’life balance, chociaż to projekt, który nigdy się nie kończy i zawsze trzeba trzymać rękę na pulsie.  

Learn how we helped 100 top brands gain success